Dnia 2024-05-04 16:30 na stadionie Etihad Stadium odbyło się spotkanie Manchester City kontra Wolves: 5-1

W jednym z meczów 36. kolejki Premier League drużyna Manchester City podejmowała u siebie ekipę Wolves. Spotkanie rozgrywane na Etihad Stadium zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali 5-1. Już do przerwy "The Citizens" mieli pewną przewagę, prowadząc 3-0. Mecz odbył się 4 maja 2024 roku o godzinie 16:30.

Relacja z meczu Manchester City - Wolves

Wspaniała piłkarska uczta miała miejsce na Etihad Stadium, gdzie gospodarze, Manchester City, zmierzyli się z drużyną Wolves w ramach 36. kolejki Premier League. Sędzia główny Craig Pawson prowadził to starcie, które dostarczyło wielu emocji kibicom zgromadzonym na trybunach.

Manchester City rozpoczął mecz z determinacją, a już w 12. minucie wychodzi na prowadzenie za sprawą Erlinga Haalanda, który skutecznie wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem gości. City kontrolowało grę, co zaowocowało kolejnymi bramkami - w 35. minucie to ponownie Haaland zdobywa gola, asystującemu Rodriemu. Przed przerwą Norweg zapewnił swojej drużynie komfortowe prowadzenie 3-0.

Po zmianie stron Wolves pokazali swoje pazury i zmniejszyli straty - Hwang Hee-Chan strzela gola dla gości w 53. minucie. Jednak entuzjazm nie trwał długo, bo już w kolejnej akcji Haaland zdobywa swojego trzeciego gola w meczu, tym razem asystując Philowi Fodenowi. Mecz nabierał tempa, a w 85. minucie J. Álvarez ustalił wynik na 5-1, znów z udziałem Rodriego.

Spotkanie nie obyło się bez kartek - zawodnicy Wolves otrzymali kilka żółtych kartek, co świadczyło o zaciętości pojedynku. Mario Lemina, Nélson Semedo, Boubacar Traoré oraz João Gomes musieli uważać na kolejne faule. Czerwone kartki nie zostały jednak wymierzone żadnej z drużyn.

Manchester City pewnie zdominowało mecz, prezentując wysoką skuteczność i efektywność w ataku. Zwycięstwo 5-1 nad Wolves pozwala im utrzymać się w czołówce Premier League. Kibice mogą być zadowoleni z tak widowiskowego występu swojej drużyny. Teraz obie ekipy szykują się do kolejnych wyzwań - dla City będą to spotkania z Fulham, Tottenhamem i West Ham, natomiast Wolves zmierzą się z Crystal Palace oraz Liverpoolem. Piłka nożna potrafi zaskakiwać, a ten mecz na pewno zostanie zapamiętany przez wszystkich obecnych na Etihad Stadium oraz tych przed telewizorami.